Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань” та “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачено інвалідам війни, учасникам бойових дій,  учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, інвалідам з дитинства та від загального захворювання безоплатне санаторно-курортне лікування.

Путівки до санаторіїв видаються органами соціального захисту населення  згідно з встановленою чергою  в міру надходження путівок та  відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, встановлених для конкретної категорії осіб.

Зазначені вимоги установлені Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006       № 187 (зі змінами – постанова КМУ від 27.11.2013  № 871).

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни та інвалідів у сфері управління Мінсоцполітики діє 4 санаторії, а  саме: „Перемога” (м. Київ), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Слава” (м. Миргород), „Салют” (м. Одеса).

Для ветеранів війни, які за станом здоров’я потребують лікування у місцевих санаторіях, управління соціального захисту населення закуповують санаторно-курортні путівки за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг для ветеранів війни.

Також місцеві органи виконавчої влади в межах виконання місцевих програм щодо соціального захисту окремих категорій громадян оздоровлюють ветеранів війни та інвалідів за рахунок коштів місцевого бюджету, благодійних та спонсорських коштів.

Путівки після затвердження розподілу будуть направлені санаторіями до регіональних управлінь соціального захисту населення.

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки

Виплата грошової компенсації замість санаторно – курортної путівки регулюється  постановами Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 „Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно - курортного  лікування” та  від 7 лютого 2007 року № 150 „Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування”.

Розмір грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки на 2014 рік встановлено в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на  2014 рік” у розмірі 360 гривень. (Наказом Міністерства соціальної політики України від 08.04.2014 № 203 „Про встановлення середньої вартості санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування”, який погоджено з Міністерством фінансів України та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.04.2014 за № 462/25239).