лютого 2015

24 лютого 2015

ДО УВАГИ ОРГАНІЗАЦІЙ, ПІДПРИЄМСТВ ТА УСТАНОВ РАЙОНУ!

КОНКУРС: "НАЙКРАЩІ СОЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ УКРАЇНИ-2015"

 

Попередні Правила та умови участі у Конкурсі (далі –Правила)

1. Брати участь у Конкурсі мають право фізичні особи – підприємці та юридичні особи будь-якої форми власності, зареєстровані у встановленому законодавством України порядку, які, на дату реєстрації у Конкурсі, мають вже реалізовані соціальні проекти або ж такі, що запущені в дію та функціонують донині. Період запуску/реалізації проекту - з 01 січня 2012 року по 01 січня 2015 року.

2. Один Заявник може подавати на Конкурс декілька реалізованих соціальних проектів у різні номінації (різні проекти у одну й ту ж саму номінацію); подавати один і той самий соціальний проект у різні номінації забороняється.

3. Інформація про Соціальний проект, подана Заявником, має бути своєчасною та достовірною.

 

Читать далее

19 лютого 2015

Шановні керівники підприємств, установ, організацій та підприємці району!

Посадовими особами територіального управління Держгірпромнагляду у Кіровоградській області під час проведення перевірок суб’єктів господарювання, а також відповідно аналізу стану виробничого травматизму по області за 2014 рік, особливо агропромислового комплексу, постійно виявляються непоодинокі факти порушень порядку проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці найманих працівників. З метою недопущення зазначеного порушення законодавства про охорону праці на підприємствах району управління соціального захисту населення райдержадміністрації надає наступне роз’яснення.

 

Відповідно до Закону України "Про охорону праці" роботодавець, який використовує працю найманих працівників на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, зобов’язаний під час прийому на роботу і в процесі роботи щороку проводити навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Допуск до роботи працівників, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці забороняється.

Відповідно до пункту 3.10 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, зареєстрованого в Мін’юсті України від 15 лютого 2005 року № 231/10511, участь представника спеціально вповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці або його територіального управління у складі комісії є обов’язковою під час первинної перевірки знань з питань охорони праці в працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.

Читать далее

13 лютого 2015

Про зміну вартості твердого палива та скрапленого газу.

    Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 12 лютого 2015 року № 51-р внесено зміни до розпорядження від 19 січня 2015 року № 13-р "Про встановлення граничних показників вартості твердого плаива і скрапленого газу для надання пільг та житлових субсидій населенню у 2015 році".

    Відповідно до нового розпорядження вартість твердого палива склала 1219,48 грн. та скрапленого газу 156,45 грн.

    Для розрахунку застосовано граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу у 2014 році 1078,23 грн. та 138,33 грн. відповідно, які проіндексовані на прогнозний індекс споживчих цін у 2015 році - 113,1%.

Читать далее

11 лютого 2015

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики

    15 січня 2015року верховною радою України схвалено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики“, яким зокрема внесено зміни до кодексу законів про працю, Законів України “ Про відпустки”, “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям” та  “Про державну допомогу сім‘ям з дітьми”.

    У Кодексів законів про працю та Закону України “Про відпустки” вилучена норма щодо надання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період відпустки по догляду за нею.    

Читать далее

10 лютого 2015

До уваги громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорій 1 та 2

    У зв’язку з прийняттям Закону України від 28 грудня 2014 року        № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, відповідно до роз’яснення Міністерства соціальної політики України (лист від 04.02.2015 року № 88/20/112-15) щодо призначення та виплати компенсацій та допомоги передбачених Законом України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,  пільговикам з числа осіб, постраждалих в внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України,  пільги та компенсації будуть надаватися відповідно до одного із законів України за його вибором з 01 січня 2015 року.

    В зв’язку з цим, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 та 2,  які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України ( про інвалідів війни, про дітей війни, про міліцію, СБУ, прокуратуру та інші), необхідно терміново, до 17 лютого 2015 року  звернутися особисто із заявою за яким саме законом пільговик бажає отримувати пільги до управління соціального захисту населення райдержадміністрації, кабінети №7, №8.

    Телефон для довідок 5-16-90.

Читать далее

06 лютого 2015

До уваги громадян України, громадських, благодійних організацій та волонтерів, які займаються вивезенням дітей з небезпечної території Донбасу

   У зв’язку із загостренням ситуації на Сході України Міністерством соціальної політики створено координаційну групу з питань перевезення дітей з Донецької та Луганської областей до безпечних районів і тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях, зі згоди їх батьків.

   Міністерство отримало інформацію із регіонів України щодо:

- координаторів регіонів з питань перевезення дітей з Донецької та Луганської областей та їх тимчасового розміщення в придатних для цього приміщеннях;

Читать далее

Державні соціальні стандарти та гарантії у 2015 році

Відповідно до  Статті 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2015 рік” установлено, що у 2015 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1 176 гривень, з 1 грудня -1 330 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1 032 гривні, з 1 грудня – 1 167 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1 286 гривень,  з 1 грудня -1 455 гривень;     

працездатних осіб: з 1 січня – 1 218 гривень, з 1 грудня -1378 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 949 гривень, з 1 грудня – 974 гривнь

Читать далее

05 лютого 2015

Дії населення в екстремальних умовах та у надзвичайних ситуаціях

 
Якщо сталася надзвичайна ситуація:
Після головного сигналу цивільного захисту «Увага! Всім!» (переривчасте звучання сирен та сигнали з гучномовців, встановлених на автомобілях чергових диспетчерських служб):
- увімкніть телевізор або радіо
- слухайте повідомлення Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста чи району. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів
- поінформуйте про ситуацію сусідів
- чітко виконуйте рекомендації, отримані з офіційних джерел
- при необхідності інформацію уточніть за телефонами екстрених служб (101, 102)
- після отримання тривожного сигналу прямуйте до укриттів або до збірних пунктів евакуації, адресу яких ви повинні завчасно уточнити у КРЕПі чи сільській раді.
Якщо стався вибух або почався обстріл:
- негайно падайте на землю або підлогу, прикривши голову руками
- ховайтеся під прикриття (бордюр, капітальний паркан тощо), не виявляйте зайвої цікавості
- у приміщеннях намагайтеся не підходити до вікон
- не панікуйте, дійте швидко, але розважливо.
Якщо виявили підозрілий предмет:
- ні в якому разі не чіпайте його
- відійдіть якомога далі
- попередьте перехожих про можливу небезпеку
- негайно повідомте про подію за телефоном 102 або 101
- дочекайтеся приїзду спеціалістів та вкажіть точне місцезнаходження предмету.
Знайте: як камуфляж для вибухових пристроїв можуть використовуватися сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.
Ніколи не приймайте від незнайомих людей сумки й згортки. Не залишайте свій багаж без нагляду.
Пам’ятайте! Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових та термічних впливів. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності!
Читать далее

Додаткова інформація