11 грудня 2014

Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій за кордоном

     Міністерство соціальної політики України спільно з громадськими організаціями та благодійними фондами опрацьовує питання скерування у 2015 році за кордон на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій, а саме: дітей внутрішньо переміщених осіб; дітей, постраждалих в масових акціях протесту на Майдані Незалежності; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

      З огляду на це управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації формує базу даних вищезгаданих дітей, для подальшого відпрацювання питання направлення на оздоровлення.

Оформлення  виїзду  групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення проводиться за наявності у  кожної  дитини  проїзного документа, що видається в установленому порядку органом внутрішніх справ за місцем проживання дитини.

Читать далее

Домашнє насильство - порушення прав людини

      З нагоди відзначення Дня Прав Людини , який приурочений 10 грудня 1948 року коли уряди країн-членів ООН визнали права людини "на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків", підписавши Загальну Декларацію Прав Людини та  в рамках проведення в районі Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  10 грудня 2014 року відбулося  засідання «круглого столу» на тему « Домашнє насильство-порушення прав людини».         

      В даному засіданні взяли участь структурні підрозділи Долинської райдержадміністрації, до повноважень яких відноситься попередження насильства в сім’ї;робота з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах та профілактика жорстокого поводження з дітьми. Засідання відбулося за головуванням заступника голови райдержадміністрації Юрія Андрійовича Леуша, який зазначив, що  в Україні проблема домашнього насильства тільки протягом останнього часу   стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.     

        

Читать далее

Методичні рекомендації

Соціальні норми житла та соціальні нормативіви користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (далі – Постанова) затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Встановлені нормативи споживання послуг наведено у додатку.

Соціальна норма житла для надання пільг залишилася на рівні нині діючих норм площі житла: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), для опалення житла у разі використання газу для опалення - 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Читать далее

Додаткова інформація