грудня 2014

30 грудня 2014

Надання статусу особи, депортованої за національною ознакою

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 12 листопада 2014 р. № 643
Київ

Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою

Відповідно до статті 5 Закону України “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити:

Порядок надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою, що додається;

зразок посвідчення, що видається особі, депортованій за національною ознакою, згідно з додатком.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 28

 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 2014 р. № 643

ПОРЯДОК
надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою

1. Цей Порядок визначає процедуру надання та позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою, особам, визначеним частиною першою статті 4 Закону України “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”.

2. Уповноваженим органом, на який покладається підготовка документів, необхідних для встановлення факту депортації, є місцева держадміністрація.

3. Для отримання статусу особи, депортованої за національною ознакою, особа, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законний представник подає за місцем проживання чи місцем перебування до держадміністрації заяву про надання такого статусу.

До заяви додаються:

копія сторінок паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, які містять відомості про прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання;

документи, що підтверджують належність до числа осіб, депортованих за національною ознакою;

дві фотокартки розміром 3 х 4 сантиметри.

4. Голова місцевої держадміністрації визначає структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, депортованої за національною ознакою, та відповідальну посадову особу згідно з розподілом функціональних обов’язків.

5. Посадова особа перед реєстрацією заяви проводить співбесіду з особою, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законним представником та заповнює облікову картку особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Після проведення співбесіди особа, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, або її законний представник ознайомлюється з обліковою карткою та підписує її.

6. Заява реєструється у відповідному журналі за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

7. Місцева держадміністрація протягом одного місяця з дня реєстрації заяви особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, подає Мінсоцполітики копії заяви та відповідних документів для розгляду та прийняття відповідного рішення.

8. Мінсоцполітики не пізніше ніж протягом трьох місяців від дати реєстрації заяви особи, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою, надсилає місцевій держадміністрації рішення про надання статусу особи, депортованої за національною ознакою (разом з бланком посвідчення), або відмову в його наданні з обґрунтуванням причин такої відмови. У разі прийняття рішення про відмову Мінсоцполітики одночасно повідомляє про це особі.

Рішення про відмову у видачі посвідчення може бути оскаржене у судовому порядку.

9. Посвідчення особи, депортованої за національною ознакою, видається місцевою держадміністрацією та реєструється у відповідному журналі за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

10. Позбавлення статусу особи, депортованої за національною ознакою, здійснюється у разі набуття особою громадянства іншої держави, вибуття на постійне місце проживання за межі України, надання неправдивих відомостей, на підставі яких їй було надано статус депортованої.

11. Документи, зазначені у пункті 3 цього Порядку, разом з копією листа Мінсоцполітики про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, депортованої за національною ознакою, зберігаються Мінсоцполітики та місцевою держадміністрацією протягом п’яти років з дати подання заяви особою, яка вважає себе особою, депортованою за національною ознакою.

12. За відсутності документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, факт депортації особи встановлюється в судовому порядку за її заявою.


 

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 2014 р. № 643

ЗРАЗОК
посвідчення особи, депортованої за національною ознакою

Лицьовий бік

Зворотний бік

Читать далее

29 грудня 2014

Привітання зі святами

Шановні відвідувачі сайту!

Прийміть наші щирі вітання з найприємнішим та найочікуванішим зимовим святом — Новим роком. Нехай він стане для вас символом оновлення та здійснення мрій, принесе добробут, мир та злагоду. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, цікавих зустрічей і творчих звершень.

Нехай у новому 2015 році справдиться все, про що ви мрієте. Бажаємо вам завжди відчувати повагу й підтримку колег, любов і тепло близьких вам людей.

З Новим роком!

Читать далее

Новорічні пригоди- свято для дітей

    Майже цілий рік усі ми – й дорослі, й малята з нетерпінням очікуємо зимові свята. День Св. Миколая, Новий рік, Різдво, Водохреща та інші урочисті дні, що несуть із собою веселощі та розваги, ігри, співи, танці. З особливим нетерпінням чекають діти 19 грудня, бо свято Миколая пов’язане з подарунками, гарним настроєм…Справжня дитяча радість, неповторний запал в очах, здійснення мрій та віра в чудеса… Саме такі миттєвості можна було спостерігати на святі «Одного разу, на свято Миколая» для дітей, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС в приміщенні Долинської районної державної адміністрації. А саме, 19 грудня в приміщенні райдержадміністраці діти пільгової категорії зустрілися з Святим Миколаєм  та казковими героями, які від щирого серця привітали дітлахів та їх батьків зі святами та провели цікаві розважальні конкурси. На прощання Святий Миколай вручив всім новорічні подарунки, які були надані депутатом районної ради, генеральним директором ТОВ «Новолозуватське» Шевченком О.Г.

     Щоденна увага і турбота, родинне тепло і любов – усе це є життєво важливим для кожної дитини, якого б віку вона не була. Особливо це стосується тих дітей, які з різних причин втратили батьків або якщо родина перебуває у тяжких життєвих обставинах.

   

Читать далее

11 грудня 2014

Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій за кордоном

     Міністерство соціальної політики України спільно з громадськими організаціями та благодійними фондами опрацьовує питання скерування у 2015 році за кордон на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій, а саме: дітей внутрішньо переміщених осіб; дітей, постраждалих в масових акціях протесту на Майдані Незалежності; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

      З огляду на це управління соціального захисту населення Долинської районної державної адміністрації формує базу даних вищезгаданих дітей, для подальшого відпрацювання питання направлення на оздоровлення.

Оформлення  виїзду  групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення проводиться за наявності у  кожної  дитини  проїзного документа, що видається в установленому порядку органом внутрішніх справ за місцем проживання дитини.

Читать далее

Домашнє насильство - порушення прав людини

      З нагоди відзначення Дня Прав Людини , який приурочений 10 грудня 1948 року коли уряди країн-членів ООН визнали права людини "на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків", підписавши Загальну Декларацію Прав Людини та  в рамках проведення в районі Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  10 грудня 2014 року відбулося  засідання «круглого столу» на тему « Домашнє насильство-порушення прав людини».         

      В даному засіданні взяли участь структурні підрозділи Долинської райдержадміністрації, до повноважень яких відноситься попередження насильства в сім’ї;робота з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах та профілактика жорстокого поводження з дітьми. Засідання відбулося за головуванням заступника голови райдержадміністрації Юрія Андрійовича Леуша, який зазначив, що  в Україні проблема домашнього насильства тільки протягом останнього часу   стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.     

        

Читать далее

Методичні рекомендації

Соціальні норми житла та соціальні нормативіви користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (далі – Постанова) затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Встановлені нормативи споживання послуг наведено у додатку.

Соціальна норма житла для надання пільг залишилася на рівні нині діючих норм площі житла: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), для опалення житла у разі використання газу для опалення - 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.

Читать далее

09 грудня 2014

Заходи для Дня вшанування учасників ЧАЕС

Відповідно до районного плану заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  12 грудня 2014 року:

 о 8-00 в Свято-Успенській церкві м. Долинська відбудеться поминальна  панахида  за померлими  внаслідок Чорнобильської трагедії;

 о 9-00 біля  пам ятного знаку  “Землякам-чорнобильцям від вдячних долинчан”

 відбудеться мітинг  з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

 о 10-00 в сесійній залі райдержадміністрації відбудеться зустріч керівництва району та міста з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 Запрошуємо взяти участь у заходах та відвідати у музеї історії Долинського району тематичну експозицію. 

Читать далее

07 грудня 2014

Павло Розенко: Адресні пільги і новий трудовий кодекс - основні пріоритети у 2015 році

Міністр соціальної політики Павло Розенко розповів про пропозиції до програми Уряду на 2015 рік. За його словами їх п’ять.

«Перше – це, безумовно, трансформація пенсійної системи, включаючи перехід від поступального нарахування пенсій до підтримки недержавного пенсійного страхування, підготовка бази для переходу до накопичувальної системи недержавного пенсійного страхування», - зазначив Міністр.

По-друге, за словами Павла Розенка, - це посилення адресності надання пільг. «Ми будемо робити все, щоб пільги і відповідні компенсації адресно потрапляли тільки до тих, хто ці пільги реально потребує. Отримання тієї чи іншої пільги буде залежити від доходів людей. Не може, умовно кажучи, пенсіонер, у якого пенсія 15-20 тисяч гривень, мати ще й безкоштовний проїзд у громадському транспорті, включаючи метро. Держава і так йому забезпечило нормальну пенсію», - повідомив Міністр, додавши, що дискусії з цього питання ще триватимуть.

Решта три пріоритети, за його словами, - це ситуація на Сході країни і переселенці, трудовий кодекс і реорганізація соціальних фондів.

Читать далее

Додаткова інформація