Підведення підсумків Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

В навчальних закладах освіти району щорічно в рамках акції «16 днів проти насильства» проводяться профілактичні та інформаційні заходи, а саме:

виставки малюнків дітей  та учнівської молоді на теми «Моє право на життя» та «Ми проти насильства в сім’ї»;

години спілкування: «Це стосується кожного», «Зупини насильство»,                 «Куди звернутися з приводу жорстокого поводження  та насильства?»;

засідання круглого столу «Про використання гендерної рівності»;

оформлені тематичні куточки:«Протидія жорстокому поводженню з дітьми», « Протидія насильству щодо жінок»;

проведено бесіди  на теми: «Як зменшити  ризик стати жертвою насилля», « Запобігання торгівлі людьми», «Посієш вчинок – виросте звичка».

Практичними психологами закладів освіти проведено:

анкетування дев’ятикласників  з проблеми насильства у суспільстві:                  « Моє життя у сім’ї та школі»;

тренінгові заняття: «Запобігання насильству», «Формування безпечної поведінки».

В закладах культури, а саме в районних бібліотеках проведено анкетування користувачів 5-9 класів з питання «Булінг та його прояви в підлітковому віці» тощо.

Організовано зустріч з начальником Долинського бюро правової допомоги та проведено годину правової освіти «Територія закону. Насильство у сім’ї» для учнів Долинського відділення Новгородківського ПТУ №36.

Проведено семінар для батьків з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах  з питання «Домашнє насильство-це злочин».

Проведено виїзні акції щодо перевірки умов проживання дітей в багатодітних та малозабезпечених сімей,під час якої  надавалося роз’яснення щодо відповідальності за вчинення домашнього насильства.

Протягом  всієї акції використовувалося  соціальну рекламу (листівки, плакати, інформаційні листи)  з питання «Скажи насильству НІ».

Проведено зустріч на базі районного сектору ДУ «Центр пробації» з особами, які відбувають покарання  або умовно-достроково звільненні від відбуття  покарання з питання «Запобігання  та протидія домашньому насильству».

В рамках акції проведено чергове засідання координаційної ради з питання сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Прийнято протокольне рішення.

За підсумками акції проведено круглий стіл «Розірви коло» на базі районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, де були задіяні всі відповідальні особи у сфері запобігання та протидія домашньому насильству. Згідно плану проведення засідання учасники переглянули десятихвилинний фільм «Я сюди ніколи не повернусь», знятий Р.Биковим у 1990 році, про долю шестирічної дитини, яка виховувалася одинокою матерю, що вживала алкоголь і вчиняла фізичне та психологічне насильство відносно своєї дитини.

Учасники «круглого столу» брали активну участь в обговоренні даного сюжету і самого питання «Запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

Основним  і важливим питанням було недостатній рівень   взаємоінформування під час  виявлення випадків вчинення насильства в сім’ї та жорстокого поводження дітей між собою.

З метою ефективної допомоги,як дітям  в навчальних закладах та і членам сімей, які постраждали від домашнього насильства потрібно  інформувати, перш за все службу у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  для подальшого корегування  щодо вирішення питання надання кваліфікованої допомоги суб’єктами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.